Jaký si vybrat gril a jak o něj pečovat?

Zahradní grily jsou v posledních letech velmi oblíbenou záležitostí. Využijeme je dokonce i na terasách nebo balkonech. Před nákupem bychom si měli ujasnit, jaký typ grilu chceme, a jakou péči mu můžeme věnovat. Podle toho vybíráme. Pokud chceme kvalitu, určitě nám budou vyhovovat grily Weber. Ty totiž patří k nejoblíbenějším na světě díky své dokonalé kvalitě, odolnosti, záruce na materiál, bytelné rámové konstrukci a množství moderních vychytávek.

Vybíráme gril

V zásadě máme při pořízení grilu tři hlavní možnosti, a to vybrat si gril plynový, elektrický nebo na dřevěné uhlí. Ke všem je k dispozici bohaté příslušenství. Jaký gril tedy vybrat?

Pokud jsme fanoušky klasického grilování, oceníme grily Weber na dřevěné uhlí. Jde o klasický typ, kopulovitého tvaru s poklopem, a určitě oceníme kvalitní rošt nebo rychlopodpalovač. Nevýhodou může být nutnost delších příprav a podpalování.

S plynovými grily je grilování snadné. Grilovací rošt se pomocí hořáků rozehřívá rovnoměrně a udržuje se konstantní teplota.

Stále populárnější jsou elektrické grily Weber, které umožňují grilování i na místech, kde to doteď možné nebylo. Snadno se s nimi manipuluje a příprava jídel je zdravější. Fungují na principu topné spirály, nahrazující dřevěné uhlí nebo plynový hořák. Omastek odkapává do nádoby, nikoliv na uhlíky, takže se neodpařují škodlivé látky. Určitou nevýhodou je absence tradiční atmosféry otevřeného ohně.

Starejte se o váš gril správně

Po každém grilování je třeba gril uvést do původního stavu, aby nám dlouho dobře sloužil. Nejnáročnější je čištění u grilů na dřevěné uhlí, ale pokud ho provádíme pravidelně, nebude to nic, co by zabralo mnoho času. Grily Weber plynové a elektrické se po použití zahřejí a většina zbytků po grilování zkrátka shoří. Rošt se pak dočistí speciálním kartáčem a čističem na grily značky Weber. Misky pro zachycení tuku je nutno pravidelně čistit a vyměňovat. Venkovní a smaltované části opatrně čistíme pouze přípravky na to určenými. Litina nepatří do myčky nádobí, myje se ručně. Pokud dodržíme správné zásady péče o gril, bude nám dlouho sloužit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *