Jak zabezpečit počítač?

V dnešní době je téměř každý počítač připojen k internetu. Díky němu se nám otvírá mnoho možností, ale také přichází mnoho nebezpečí. Takový už je holt svět internetu a toto je jedna z jeho temných stránek.

Viry, spyware a podobná havěť tak den co den ohrožuje naše počítače. Mnoho uživatelů svá data nechrání. Pokud tedy chcete odpověď na to, proč chránit svůj počítač a jestli je to nutné, či kolik vás to bude stát, pak si přečtěte tento článek.

Proč je nutné chránit svůj počítač

Své počítače chránime především proti virům a spywaru. Jsou to progamy, které se snaží vás či váš počítač nějakým způsobem poškodit. Dříve se jednalo o smazání všech dat, dnes se zaměřuje tato aktivita na získávání osobních údajů.

Takový škodlivý software je skrytý, tak aby nebyl odhalen a funguje na pozadí systému, kde vás buď špehuje, nebo vyvíjí jinou nelegální činnost. Takový kód se většinou maskuje za seriózní produkty a po nainstalování se mění v nepřítele.

Právě proto je nezbytěn nutné mít nainstalován antivir a firewall. Kvalitní řešení vám zabezpečí počítač a v případě pokusu o narušení bezpečnosti se s takovým virem vypořádá.

Antivir zdarma  nebo placený

Na trhu existuje opravdu hodně antivirových produktů a každý je jinak kvalitní. Ty nejznámější jsou však na podobné úrovni a není třeba se tedy bát je použít. Taková ochrana vás výjde i na 1 500 Kč ročně pro jeden počítač. V případě, že máte například dva počítače, už je to značná položka a v domácnosti se čtyřmi počítači černá díra v rozpočtu.

Právě proto je zde mnoho antivirů, které jsou zdarma. Jedním z nejznámějších je AVG Free Edition nebo avast! Free. V poslední době je však také populární Microsoft Security Essentials, který je zcela zdarma pro majitele Windows.

* * *

Jak vidíte, svůj počítač můžete chránit i zdarma, nejdůležitější je však mít jakoukoli ochranu. Pokud máte legální Windows, pak je pro vás dostačující kombinací Microsoft Security Essentials a Windows Firewall. Pokud hodně surfujete a někdy příjdete do styku i s pochybně vypadajícími weby, pak si zakupte např. ESET Smart Security.

A především si pamatujte, že nejlepší ochranou je sám uživatel. Pokud se budete chovat nezodpovědně, váš počítač bude pokořen nejen viry. Proto čtěte naše návody a staňte se zodpovědnými a zkušenými PC uživateli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *