IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

Jak zabezpečit počítač?

V dnešní době je téměř každý počítač připojen k internetu. Díky němu se nám otvírá mnoho možností, ale také přichází mnoho nebezpečí. Takový už je holt svět internetu a toto je jedna z jeho temných stránek.

Viry, spyware a podobná havěť tak den co den ohrožuje naše počítače. Mnoho uživatelů svá data nechrání. Pokud tedy chcete odpověď na to, proč chránit svůj počítač a jestli je to nutné, či kolik vás to bude stát, pak si přečtěte tento článek.

Proč je nutné chránit svůj počítač

Své počítače chránime především proti virům a spywaru. Jsou to progamy, které se snaží vás či váš počítač nějakým způsobem poškodit. Dříve se jednalo o smazání všech dat, dnes se zaměřuje tato aktivita na získávání osobních údajů.

Takový škodlivý software je skrytý, tak aby nebyl odhalen a funguje na pozadí systému, kde vás buď špehuje, nebo vyvíjí jinou nelegální činnost. Takový kód se většinou maskuje za seriózní produkty a po nainstalování se mění v nepřítele.

Právě proto je nezbytěn nutné mít nainstalován antivir a firewall. Kvalitní řešení vám zabezpečí počítač a v případě pokusu o narušení bezpečnosti se s takovým virem vypořádá.

Antivir zdarma  nebo placený

Na trhu existuje opravdu hodně antivirových produktů a každý je jinak kvalitní. Ty nejznámější jsou však na podobné úrovni a není třeba se tedy bát je použít. Taková ochrana vás výjde i na 1 500 Kč ročně pro jeden počítač. V případě, že máte například dva počítače, už je to značná položka a v domácnosti se čtyřmi počítači černá díra v rozpočtu.

Právě proto je zde mnoho antivirů, které jsou zdarma. Jedním z nejznámějších je AVG Free Edition nebo avast! Free. V poslední době je však také populární Microsoft Security Essentials, který je zcela zdarma pro majitele Windows.

* * *

Jak vidíte, svůj počítač můžete chránit i zdarma, nejdůležitější je však mít jakoukoli ochranu. Pokud máte legální Windows, pak je pro vás dostačující kombinací Microsoft Security Essentials a Windows Firewall. Pokud hodně surfujete a někdy příjdete do styku i s pochybně vypadajícími weby, pak si zakupte např. ESET Smart Security.

A především si pamatujte, že nejlepší ochranou je sám uživatel. Pokud se budete chovat nezodpovědně, váš počítač bude pokořen nejen viry. Proto čtěte naše návody a staňte se zodpovědnými a zkušenými PC uživateli!


Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...

Jak na efektivní SE

Optimalizace pro vyhledávače už dnes není pro většinu lidí pohybujících ...