Studijní obor Multimediální tvorba je skvělá volba! Proč?

Jedno z prvních těžkých rozhodnutí čeká každého z nás již na základní škole. Je třeba zodpovědět otázku, čemu se chci ve svém budoucím životě věnovat a zvážit všechna pro a proti. Už se stalo trendem, že lepší uplatnění na trhu práce mají ti, kdo se věnují moderním technologiím. Právě jejich studium nabízí perspektivní obor Multimediální tvorba. Na co konkrétně je studium zaměřeno a co je třeba udělat pro přijetí?

Multimediální tvorba jako příprava na zaměstnání i další studium

Multimediální tvorba je obor, který se věnuje hned několika oblastem moderních technologií, které propojuje s klasickým technikami jako je výtvarná tvorba či písmo a figurální tvorba.

Mezi hlavní předměty studia patří:

  • Animace a fotografie
  • Tvorba a správa internetových stránek
  • Management multimediální tvorby v cestovním ruchu
  • AutoCAD
  • Multimediální tvorba
  • Design
  • Dějiny výtvarné kultury a další

Výuka je zaměřena i na cizí jazyky: Studenti mohou volit mezi angličtinou, němčinou, španělštinou, ruštinou a francouzštinou. V prvním ročníku mají studenti dva cizí jazyky. Studium je zaměřeno velmi individuálně. Na škole učí i externí odborníci z praxe a špičkových vysokých škol, studenti se účastní různých soutěží. Škola připravuje studenty na zaměstnání v rámci praxí, které probíhají v reklamních agenturách a cestovních kancelářích.

Studium na škole je uzavřeno složením maturitní zkoušky – škola patří mezi umělecké, takže zde není povinná maturita z matematiky. Absolventi se uplatní jako programátoři, designéři, pracovníci v oblasti výroby tiskových materiálů aj.

Je třeba mít talent

Přijímací zkoušky na školu jsou talentové, zohledňují se také výsledky studia a základní škole v 7. a 8. ročníku a další doplňková kritéria. Více se dozvíte na přijímací řízení.

Obor multimediální tvorba nabízí Soukromá střední škola cestovního ruchu ARCUS, s.r.o. Pro více informací se podívejte na www.multimedialnitvorba.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *