Rychlost internetu závisí na rychlosti připojení

Doby, kdy se šlo na internet připojit pouze pomocí vytáčeného připojení, jsou dávno pryč. Tato technologie byla nejenom velice pomalá, ale také složitá a drahá. Nutností byla pevná telefonní linka, která po dobu, kdy byl zapnutý internet, ani nemohla přijímat hovory. Vytáčené připojení postupně upadalo s nástupem ADSL technologie, která umožnila stahovat v řádu minut MB velké soubory, jako například MP3 soubory nebo sledovat online filmy. To znamenalo skutečnou revoluci v této oblasti a řada lidí bez váhání po tomto připojení sáhla.

Samotné připojení k internetu je v dnešní době ještě rychlejší. Proč byste nemohli stahovat soubory během několika málo vteřin? Pokud tedy rychlost připojení ve vaší domácnosti není taková, jak byste si představovali, můžete snadno změnit poskytovatele. Není nic příjemného čekat dlouhou dobu na načtení stránek, nebo videoklipu na Youtube, který si chcete zhlédnout. U pomalého internetu to může být otázka několika minut. Navíc se doma k internetu připojujeme nejen prostřednictvím PC, ale také notebooků, k domácí síti (nejčastěji rozvedené pomocí wifi) se dnes připojují i chytré telefony, tablety apod. Každá návštěva, která k nám přijede na více jak jedno odpoledne, se už ptá po heslu na wifi.

Prvním krokem je nechat si přeměřit rychlost připojení. Pokud bude nedostatečná, můžete využít služeb někoho rychlejšího. V budoucnu tak nebude žádný problém jak prohlížení internetových stránek, tak sledování videí na Youtube, nebo stahování filmů či velkých příloh emailů. Vše tak bude otázkou několika vteřin i v případě, že bude na internet připojeno více členů vaší domácnosti zároveň. Ať už tedy internet využíváte k práci, komunikaci nebo zábavě, je rychlost internetu vždy velmi důležitá. Jenom málokdo je spokojený tam, kde jde internet extrémně pomalu. Proč byste se s tím měli spokojit i vy, když je tolik možností, jak mít internet mnohem rychlejší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *