Repasované notebooky – výhody, nevýhody a na co si dát pozor

Dnes již nejsou repasované notebooky tak žádané, jako tomu bylo dřív. Přitom je to škoda, protože nový notebook v ceně 10 tisíc se nemůže v žádném ohledu rovnat lepšímu repasovanému počítači. I dnes je však na trhu pro repasované počítače místo. Účelem tohoto článku je objasnění toho, co repasovaný počítač a pro koho je výhodné si jej pořídit.

Co znamená repasovaný notebook?

Repasované notebooky jsou zpravidla pracovní notebooky z velkých nadnárodních firem, které v pravidelných a poměrně krátkých intervalech obnovují výpočetní techniky. Takové notebooky se poté pečlivě vyčistí, vyřadí se nefunkční kusy a velmi často se vymění klávesnice, aby notebook vypadal jako nový.

Po servisních úkonech prochází všechny repasované notebooky testováním a je na ně poskytována vlastní záruka. Poslední dobou to je nejčastěji 12 nebo až 24 měsíců. Vždy záleží na značce a například notebooky Lenovo mají velmi zajímavé záruční podmínky. Procento reklamací repasovaných počítačů je v porovnání s novými výrobky velmi nízké, jelikož se jednalo původně o kvalitní a poměrně drahé pracovní počítače.

Jaké notebooky se repasují?

Používají se výhradně notebooky Lenovo, HP a Dell, které patří k tomu nejlepšímu pro firemní sektor a zároveň jsou tyto počítače koncipovány na delší provoz, než je jejich standartní záruka. Navíc všechny tři společnosti nabízejí různě rozsáhlé doplňkové záruky, které ještě prodlužují funkčnost počítače.

Komu se repasovaný notebook vyplatí?

Nejdůležitější je si určit, co od budoucího počítače očekáváte. Pokud potřebujete levný, ale kvalitní stroj pro běžnou kancelářskou práci, připojení k internetu nebo jako druhý počítač do domácnosti, tak se jedná o zajímavou alternativu nejlevnějším počítačům. Takto lehké a pevné počítače za 10 tisíc v obchodě neseženete.

Komu se repasovaný notebook nevyplatí?

Pokud jste však milovníky hraní nebo pracujete s náročnými grafickými programy a Váš rozpočet počítá s vyšší sumou, poohlédněte se jinde. U každého prodejce výpočetní techniky si můžete nechat sestavit počítač na míru Vašim potřebám a i v poměrně zajímavých cenových relacích.

Na co si dát pozor při koupi?

Při koupi si dejte pozor především na vysvícený displej, ošoupanou klávesnici a touchpad, vůli víka a pozor také na baterii, která už nebude mít žádnou kapacitu. I když někteří lepší prodejci repasovaných počítačů baterie kompletně vyměňují a Vy tak dostanete počítač jako nový.

Nyní již víte, co jsou repasované notebooky a jaké výhody jeho koupě přináší, oproti bazarovému zboží. Pokud od počítače požadujete vysoký výkon a nejmodernější technologie, rozhodně Vás neuspokojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *