Proč vybavit vozový park palubními kamerami

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i bez kamery, v případě potíží ale bude chybět klíčový důkaz a může se stát, že se situace vyvine zbytečně ve váš neprospěch.

Když chybí svědci

Už vás jistě někdo vybrzdil, byli jste svědky neopatrné jízdy a riskantních manévrů jiných řidičů. Někdy je to slovo proti slovu a svědci chybí. Palubní kamera může být klíčovým svědkem a zachránit vám „krk“.

Jak na kvalitní záznam

Nekvalitní záznam, neostrý obraz, kamera, která se vypne, když to zrovna nepotřebujete, přemazání klíčového záznamu… to jsou zbytečné komplikace. Jaké požadovat parametry u kvalitních kamer do auta? Vysoké rozlišení, senzor pro snížené osvětlení, zámek proti vymazání záznamu, dostatečnou paměťovou kapacitu a dobrou stabilizaci obrazu. Dnes bývá u lepších kamer samozřejmostí GPS přijímač a možnost vypnutí audia.

Pozor na video s odrazem od skla

Vhodné umístění kamery ve voze a držák, který drží čočku kamery blízko čelního skla, minimalizují odrazy od skla a zlepšují záznam. K upozornění na neoprávněnou manipulaci s kamerou poslouží alarm a na kameře dokonce najdete výstup pro napojení sledovacího zařízení.

Pečlivě vybírejte

Kamera dokáže usvědčit pachatele, který se vozidlo rozhodne vykrást, ale u některých levnějších kamer budete mít smůlu a pro tento účel neposlouží. Proto pečlivě vybírejte, abyste pak neskončili s očima pro pláč.

Záznam ihned v mobilu

Super HD rozlišení spolu s možností okamžitého stažení záznamu do mobilního telefonu – tyto funkce palubních kamer zaručí, že o pohybu vozidla budete mít přehled, ať jste kdekoliv. Ať už se jedná o vůz soukromý, či firemní. U firemního vozového parku začínají být palubní kamery běžnou záležitostí. A nejde jen o prudérní kontrolu zaměstnanců. Je to zkrátka rozumné opatření v mnoha ohledech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *