IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

Proč vybavit vozový park palubními kamerami

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i bez kamery, v případě potíží ale bude chybět klíčový důkaz a může se stát, že se situace vyvine zbytečně ve váš neprospěch.

Když chybí svědci

Už vás jistě někdo vybrzdil, byli jste svědky neopatrné jízdy a riskantních manévrů jiných řidičů. Někdy je to slovo proti slovu a svědci chybí. Palubní kamera může být klíčovým svědkem a zachránit vám „krk“.

Jak na kvalitní záznam

Nekvalitní záznam, neostrý obraz, kamera, která se vypne, když to zrovna nepotřebujete, přemazání klíčového záznamu… to jsou zbytečné komplikace. Jaké požadovat parametry u kvalitních kamer do auta? Vysoké rozlišení, senzor pro snížené osvětlení, zámek proti vymazání záznamu, dostatečnou paměťovou kapacitu a dobrou stabilizaci obrazu. Dnes bývá u lepších kamer samozřejmostí GPS přijímač a možnost vypnutí audia.

Pozor na video s odrazem od skla

Vhodné umístění kamery ve voze a držák, který drží čočku kamery blízko čelního skla, minimalizují odrazy od skla a zlepšují záznam. K upozornění na neoprávněnou manipulaci s kamerou poslouží alarm a na kameře dokonce najdete výstup pro napojení sledovacího zařízení.

Pečlivě vybírejte

Kamera dokáže usvědčit pachatele, který se vozidlo rozhodne vykrást, ale u některých levnějších kamer budete mít smůlu a pro tento účel neposlouží. Proto pečlivě vybírejte, abyste pak neskončili s očima pro pláč.

Záznam ihned v mobilu

Super HD rozlišení spolu s možností okamžitého stažení záznamu do mobilního telefonu – tyto funkce palubních kamer zaručí, že o pohybu vozidla budete mít přehled, ať jste kdekoliv. Ať už se jedná o vůz soukromý, či firemní. U firemního vozového parku začínají být palubní kamery běžnou záležitostí. A nejde jen o prudérní kontrolu zaměstnanců. Je to zkrátka rozumné opatření v mnoha ohledech.


Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...

Jak na efektivní SE

Optimalizace pro vyhledávače už dnes není pro většinu lidí pohybujících ...