IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

Sháníte nový počítač, který budete používat především na práci v CAD / CAM aplikacích, případně na rendering nebo jiné grafické práce? Pak vás jistě potěší, že si docela dobře vystačíte i s repasovaným počítačem. Slušnou strojovnu seženete za cca 10 – 30 % její původní ceny. Podstatné je, aby parametry počítače odpovídaly charakteru práce, kterou na něm hodláte dělat. Přečtěte si následující tipy a budete mít jasno.

Počítač pro CAD / CAM aplikace musí oplývat dostatečným výkonem. Klíčová je kombinace výkonného procesoru, velké kapacity paměti RAM, grafické karty s výkonným procesorem a dobrého systému chlazení. Od věci není ani kvalitní šasi.

Procesor

Skvělou volbou jsou více-jádrové procesory Intel XEON. Nachází využití u serverů i pracovních stanic. Pokud jde o srovnání např. procesorů Intel Core i5 z roku 2014 a starších Intel XEON z roku 2010, starší model je jednoznačně rychlejší v renderování grafiky a videa. Na trhu jsou k mání také procesory se šesti a osmi jádry.

Operační paměť

Velikost operační paměti je naprosto zásadní. Zpracování velkých objemů dat vyžaduje spoustu RAM. Repasované workstationy mohou disponovat třeba 72 GB RAM, což je pro práci v CAD / CAM aplikacích naprosto dostačující.

Grafická karta

Dobře optimalizovaná grafická karta může porazit i „papírově“ výkonnější hardware. Příkladem budiž nejslabší karta NVIDIA Quadro, která zvládá některé úlohy i o polovinu času rychleji než řádově silnější karta řady GeForce. V oblasti vývoje, architektury, designu i filmového průmyslu si karty Quadro vysloužily skvělou pověst.

Kvalitní repasované workstationy najdete u renomovaného prodejce LevnaPC.cz (na trhu přes 10 let). V nabídce najdete také výkonné laptopy, které jsou jako stvořené pro práci v terénu.


Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...

Jak na efektivní SE

Optimalizace pro vyhledávače už dnes není pro většinu lidí pohybujících ...