Na co se zaměřit při výběru repasovaného počítače pro práci v CAD / CAM aplikacích?

Sháníte nový počítač, který budete používat především na práci v CAD / CAM aplikacích, případně na rendering nebo jiné grafické práce? Pak vás jistě potěší, že si docela dobře vystačíte i s repasovaným počítačem. Slušnou strojovnu seženete za cca 10 – 30 % její původní ceny. Podstatné je, aby parametry počítače odpovídaly charakteru práce, kterou na něm hodláte dělat. Přečtěte si následující tipy a budete mít jasno.

Počítač pro CAD / CAM aplikace musí oplývat dostatečným výkonem. Klíčová je kombinace výkonného procesoru, velké kapacity paměti RAM, grafické karty s výkonným procesorem a dobrého systému chlazení. Od věci není ani kvalitní šasi.

Procesor

Skvělou volbou jsou více-jádrové procesory Intel XEON. Nachází využití u serverů i pracovních stanic. Pokud jde o srovnání např. procesorů Intel Core i5 z roku 2014 a starších Intel XEON z roku 2010, starší model je jednoznačně rychlejší v renderování grafiky a videa. Na trhu jsou k mání také procesory se šesti a osmi jádry.

Operační paměť

Velikost operační paměti je naprosto zásadní. Zpracování velkých objemů dat vyžaduje spoustu RAM. Repasované workstationy mohou disponovat třeba 72 GB RAM, což je pro práci v CAD / CAM aplikacích naprosto dostačující.

Grafická karta

Dobře optimalizovaná grafická karta může porazit i „papírově“ výkonnější hardware. Příkladem budiž nejslabší karta NVIDIA Quadro, která zvládá některé úlohy i o polovinu času rychleji než řádově silnější karta řady GeForce. V oblasti vývoje, architektury, designu i filmového průmyslu si karty Quadro vysloužily skvělou pověst.

Kvalitní repasované workstationy najdete u renomovaného prodejce LevnaPC.cz (na trhu přes 10 let). V nabídce najdete také výkonné laptopy, které jsou jako stvořené pro práci v terénu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *