Kde najít materiály pro online vzdělávání

Ať už se chcete zlepšit v programování, fotografování nebo numerologii, na internetu najdete celou řadu informací o všech těchto a mnohých dalších oborech. Daleko lépe se ovšem věc učí, pokud jsou znalosti uspořádané a servírované postupně.

Ani to už v dnešní době není problém, internet je plný kurzů a výukových videí, kde vám problematiku vysvětlí odborník na slovo vzatý. Projde s vámi celé téma od začátku až po složitější znalosti, kurzy bývají často doplněné i o testy a domácí úkoly. Ale kde je hledat?

Nejbohatší je anglická nabídka

Online vzdělávání momentálně zažívá velký boom, proto je k nalezení opravdu spousta kurzů. Umíte-li anglicky, máte vyhráno. V angličtině se dá dohledat mnoho vzdělávacích portálů, na některých kurzy sestavují dokonce kapacity ze známých univerzit. Připravte se však na to, že jsou ve spoustě případů placené.

I česká nabídka se rozšiřuje. E-learning u nás zažívá rozmach a také na menším českém rybníčku už stabilně fungují některé vzdělávací portály. Kurzy jsou tam rovněž spíš placené.

Dostanete doživotní přístup

Jeden ze vzdělávacích portálů má i MotivP zaměřující se na školení a konference především v oboru HR. V jejich katalogu vzdělávání najdete kurzy zaměřené na manažerské, komunikační, obchodní, jazykové, marketingové, finanční a mnohé další dovednosti. Za všemi stojí odborníci, například Martin Jelínek, který je marketingovým ředitelem MotivP a má tam na starosti kromě jiného i úspěšný projekt Business Brunch®. Ke všem kurzům od MotivP dostanete doživotní přístup, to znamená, že si je můžete pouštět opakovaně.

Jak poznáte dobrý online kurz?

U mnohých placených kurzů je možné si prohlédnout ukázku, určitě to udělejte. Může se stát, že vám lektor zrovna nesedne, nebude se vám příjemně poslouchat apod. V takovém případě pátrejte dál. Před zakoupením kurzu byste si také měli přečíst, co všechno se dozvíte, jak moc časově náročné lekce budou a zda vás čekají nějaké testy nebo úkoly. Na internetu se dají objevit videokurzy za cenu stovek i tisíců. Nebojte se za kvalitní vzdělávání zaplatit, ale kvalitu si před platbou ověřte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *