IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

Kde najít materiály pro online vzdělávání

Ať už se chcete zlepšit v programování, fotografování nebo numerologii, na internetu najdete celou řadu informací o všech těchto a mnohých dalších oborech. Daleko lépe se ovšem věc učí, pokud jsou znalosti uspořádané a servírované postupně.

Ani to už v dnešní době není problém, internet je plný kurzů a výukových videí, kde vám problematiku vysvětlí odborník na slovo vzatý. Projde s vámi celé téma od začátku až po složitější znalosti, kurzy bývají často doplněné i o testy a domácí úkoly. Ale kde je hledat?

Nejbohatší je anglická nabídka

Online vzdělávání momentálně zažívá velký boom, proto je k nalezení opravdu spousta kurzů. Umíte-li anglicky, máte vyhráno. V angličtině se dá dohledat mnoho vzdělávacích portálů, na některých kurzy sestavují dokonce kapacity ze známých univerzit. Připravte se však na to, že jsou ve spoustě případů placené.

I česká nabídka se rozšiřuje. E-learning u nás zažívá rozmach a také na menším českém rybníčku už stabilně fungují některé vzdělávací portály. Kurzy jsou tam rovněž spíš placené.

Dostanete doživotní přístup

Jeden ze vzdělávacích portálů má i MotivP zaměřující se na školení a konference především v oboru HR. V jejich katalogu vzdělávání najdete kurzy zaměřené na manažerské, komunikační, obchodní, jazykové, marketingové, finanční a mnohé další dovednosti. Za všemi stojí odborníci, například Martin Jelínek, který je marketingovým ředitelem MotivP a má tam na starosti kromě jiného i úspěšný projekt Business Brunch®. Ke všem kurzům od MotivP dostanete doživotní přístup, to znamená, že si je můžete pouštět opakovaně.

Jak poznáte dobrý online kurz?

U mnohých placených kurzů je možné si prohlédnout ukázku, určitě to udělejte. Může se stát, že vám lektor zrovna nesedne, nebude se vám příjemně poslouchat apod. V takovém případě pátrejte dál. Před zakoupením kurzu byste si také měli přečíst, co všechno se dozvíte, jak moc časově náročné lekce budou a zda vás čekají nějaké testy nebo úkoly. Na internetu se dají objevit videokurzy za cenu stovek i tisíců. Nebojte se za kvalitní vzdělávání zaplatit, ale kvalitu si před platbou ověřte.


Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...

Jak na efektivní SE

Optimalizace pro vyhledávače už dnes není pro většinu lidí pohybujících ...