Jaký počítač pro studenta? Roli hraje kvalita, výkon i peníze…

Prázdniny se chýlí ke konci a studenti již brzy usednou do školních lavic. Pokud máte doma taky jednoho, možná se na vás obrátil s prosíkem ohledně nového počítače či notebooku. Bez ohledu na to, zda se chystá teprve na střední nebo na vysokou školu, byste mu měli vyhovět. Výpočetní technika mu v mnoha směrech usnadní studium. Ale co když nemáte k dispozici tolik peněz, kolik je na pořízení nového stroje potřeba? Prozradíme vám, proč se zaměřit na kvalitní repasovanou techniku.

V následujících řádcích se zaměříme na sortiment notebooků, které studenti preferují před stolními PC. Výhodou je samozřejmě mobilita. Přesto se informace o repasované technice týkají také klasických desktopů. Repasované počítače a notebooky představují výhodnou alternativu k nákupu nových počítačů.

Aby byl student s počítačem spokojený, stroj musí splňovat několik základních kritérií. Podstatné vlastnosti jsou kvalita, odolnost, spolehlivost a přiměřený výkon. Většinou hraje podstatnou roli také přiměřená cena.

Výše uvedeným kritériím vyhovují jen některé modely vybraných značek. Konkrétně například legendární řada notebooků ThinkPad od IBM (nyní Lenovo), případně manažerské notebooky řady Latitude značky Dell. Za zmínku stojí také populární EliteBooky od HP.

Všechny zmíněné stroje jsou kvalitní, mají odolné šasi s kovovými součástkami a dostatečně výkonný hardware, který i po několika letech od uvedení do prodeje konkurují zbrusu novým strojům z kategorie „low-end“. Oproti nim jsou výrazně levnější a kvalitnější.

Rozhodování mezi novým notebookem nejnižší řady a vyladěným repasovaným notebookem, který svého času patřil k absolutní špičce, je jednoduché. Pro repasovanou techniku hovoří kombinace kvality, výkonu, spolehlivosti a velmi dostupné ceny.

V případě repasované výpočetní techniky si přijdou na své i studenti, kteří potřebují dostatečně výkonný stroj na práci v CAD aplikacích a softwaru náročném na výpočetní výkon. Znamenitou volbou je kvalitní vysokovýkonný stroj s procesorem XEON, velikostí operační paměti až 72 GB a graficky optimalizovanou kartou Nvidia Quadro.

Z repasované techniky nemusíte mít strach. Na notebook či PC dostanete záruku, běžně v rozmezí 6 – 24 měsíců. Pokud se na vybraný stroj vztahuje kratší záruka, prodejce vám pravděpodobně za příplatek umožní její prodloužení . Při nákupu přes internet navíc můžete zboží do 14 dnů bez udání důvodů vrátit.

K nejznámějším českým prodejcům patří LevnaPC.cz. Finalista v soutěži ShopRoku v kategorii PC a příslušenství nabízí široké spektrum repasované techniky, a to včetně LCD monitorů, serverů a tiskáren. Specialista na repasy je na trhu přes 10 let a vyřídil téměř 50 000 objednávek. Pořídíte-li si u něj první repasovaný notebook, rozhodně nešlápnete vedle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *