Jaké počítače jsou vhodné pro vybavení školních učeben

Vybavení školní učebny by mělo být dostatečně dobré a spolehlivé, ale zároveň levné a praktické. Jaká řešení se nabízí a jaké jsou výhody a nevýhody?

Klasické stolní počítače

Výhodou klasických stolních počítačů je to, že k nim můžete připojit libovolné příslušenství a v případě poruchy většinou stačí vyměnit jednu součástku. Nevýhodou však jsou větší rozměry a často i vyšší cena za výkonnější řešení. Pořizujeme je v případě, že se bude jednat o počítačovou učebnu, kde bude probíhat výuka v programech náročných na vyrovnávací paměť a grafiku.

 

Notebooky

Další možností jsou notebooky. Ty jsou skladné a snadno přenosné. U levných řešení však výkon není příliš velký. Vhodnou alternativou může být volba repasovaných notebooků. Jedná se o přístroje, které nejsou nové, ale mají mnohem lepší parametry za přijatelnou cenu. Výhodou je i to, že není nutné dokupovat externí monitor. Hodí se hlavně do učeben, kde je málo prostoru, a pro klasickou výukovou práci.

Řešení All in One

Další možností, jak ušetřit prostor, ale zároveň získat výkonnost na úrovni stolního počítače, je řešení All in One. Jedná se o monitor přímo spojený s krabicí, která obsahuje procesní součástky. Výhodou je to, že není nutné dokupovat externí monitor a u některých typů je možné měnit jednotlivé komponenty skoro stejně jednoduše, jako ve stolních počítačích. U starších typů může být nevýhodou hmotnost a nároky na prostor na stole.

Plánované použití a instalované programy

Každé z výše uvedených řešení má svoje výhody i nevýhody. Vždy záleží hlavně na tom, na co bude daný počítač používán. Pokud se jedná o počítačovou učebnu na základní škole, budou nároky na výkon nižší. V případě, že půjde o učebny na střední nebo vysoké škole a plánuje se výuka v programech, které jsou náročné na vyrovnávací paměť a grafiku, je lepší zvolit výkonnější a spolehlivější řešení v podobě stolního počítače.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *