IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

Jaké počítače jsou vhodné pro vybavení školních učeben

Vybavení školní učebny by mělo být dostatečně dobré a spolehlivé, ale zároveň levné a praktické. Jaká řešení se nabízí a jaké jsou výhody a nevýhody?

Klasické stolní počítače

Výhodou klasických stolních počítačů je to, že k nim můžete připojit libovolné příslušenství a v případě poruchy většinou stačí vyměnit jednu součástku. Nevýhodou však jsou větší rozměry a často i vyšší cena za výkonnější řešení. Pořizujeme je v případě, že se bude jednat o počítačovou učebnu, kde bude probíhat výuka v programech náročných na vyrovnávací paměť a grafiku.

 

Notebooky

Další možností jsou notebooky. Ty jsou skladné a snadno přenosné. U levných řešení však výkon není příliš velký. Vhodnou alternativou může být volba repasovaných notebooků. Jedná se o přístroje, které nejsou nové, ale mají mnohem lepší parametry za přijatelnou cenu. Výhodou je i to, že není nutné dokupovat externí monitor. Hodí se hlavně do učeben, kde je málo prostoru, a pro klasickou výukovou práci.

Řešení All in One

Další možností, jak ušetřit prostor, ale zároveň získat výkonnost na úrovni stolního počítače, je řešení All in One. Jedná se o monitor přímo spojený s krabicí, která obsahuje procesní součástky. Výhodou je to, že není nutné dokupovat externí monitor a u některých typů je možné měnit jednotlivé komponenty skoro stejně jednoduše, jako ve stolních počítačích. U starších typů může být nevýhodou hmotnost a nároky na prostor na stole.

Plánované použití a instalované programy

Každé z výše uvedených řešení má svoje výhody i nevýhody. Vždy záleží hlavně na tom, na co bude daný počítač používán. Pokud se jedná o počítačovou učebnu na základní škole, budou nároky na výkon nižší. V případě, že půjde o učebny na střední nebo vysoké škole a plánuje se výuka v programech, které jsou náročné na vyrovnávací paměť a grafiku, je lepší zvolit výkonnější a spolehlivější řešení v podobě stolního počítače.


Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...

Jak na efektivní SE

Optimalizace pro vyhledávače už dnes není pro většinu lidí pohybujících ...