Jak vyměnit lampu v projektoru?

K tomu, aby jakýkoliv projektor bez problémů fungoval, potřebuje hned několik věcí. Vůbec těmi nejzákladnějšími jsou elektrická energie a lampa. Je třeba si však uvědomit, že všechno má určitou životnost a ani lampa tak nebude plnit svoji úlohu podsvícení věčně. Dříve či později přijde doba, kdy přestane svítit a vy budete muset, v případě, že budete chtít projektor dále využívat, přistoupit k její výměně.

Není to složité, ale postupujte opatrně

Samotná výměna je a není složitá. Podívejme se, jak by vypadala výměna lampy v projektoru Epson, se kterým se setkává zřejmě většina uživatelů. Jsou v podstatě dvě možnosti, jak tak učinit. Tou složitějším, kterou příliš nedoporučujeme, je výměna pouze samotné lampy – to však vyžaduje zkušenost a manuální zručnost. Pro běžné uživatele je daleko vhodnější zakoupit lampu přímo s výměnným modulem – ulehčíte si tak a urychlíte práci, nebudete se muset bát, že byste něco pokazili.

A jak konkrétně postupovat. Vůbec nejlépe uděláte, pokud si přečtete nejprve návod. Celá činnost je však do jisté míry vždy velmi podobná. Nejprve je třeba nechat projektor zhládnout, to minimálně 30 minut. Poté přistupte k opatrnému odstranění krytu lampy na projektoru. Po ruce mějte i šroubovák, bude nutno odstranit minimálně některé šrouby, aby došlo k vysunutí modulu a následnému zasunutí nového. Dále budete postupovat přesně zrcadlově obráceně. Pracujte v čistém prostředí a dbejte na to, aby se nikam nedostala žádná nečistota.

Vybírejte správnou lampu do projektoru

Lampy do projektorů jsou k dispozici v mnohých variacích. Je jen na vás, po jakém typu sáhnete, který nakoupíte, vždy se však přesvědčte o tom, že je kompatibilní.

A které lampy doporučíme? Volbou, které nebudete litovat, je zejména lampa Benq. Je to kvalita za rozumnou cenu, která se stoprocentně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *