Jak stáhnout video z Youtube

Ačkoliv je hezké mít oblíbená videa neustále k dispozici na internetu, občas se hodí mít je přístupná i off-line. Ať už kvůli návštěvám končin, kam se rychlý a neomezený internet ještě nedostal, nebo jako jediná záruka toho, že někdo vaše oblíbené video ze dne na den z YouTube nevymaže. Ideálním nástrojem pro zálohování videí jsou programy tomuto účelu šité na míru. Otázka tedy zní: Jak skrze YouTube Downloader, nebo aTube Catcher stáhnete video na svůj počítač?

aTube Catcher

Názornou ukázku si provedeme na programu aTube Catcher, který je první volbou většiny uživatelů, kteří si videa z YouTube stahují. Jeho největší nevýhodou je otravná instalace, u které se musíte hodně soustředit, pokud si nechcete nainstalovat Ask Toolbar a „čistič“ registrů. Jinak je aTube Catcher dostupný v češtině, zcela zdarma a zvládá i přímou konverzi stahovaného videa do různých formátů.

 1. Nainstalujte a spusťte aTube Catcher
 2. Zkopírujte URL adresu vámi vybraného videa z Youtube do řádku „URL:“, čímž programu řeknete, odkud má video stahovat
 3. Následuje výběr cílové složky, standardně je nastavena jako C:\Users\Uživatelské jméno\Videos
 4. Volba Výchozího profilu určí, v jakém formátu se vám video v počítači uloží
 5. Speciální zaškrtávací volby vám dovolí například aktivovat stahování videí z YouTube v HD rozlišení (jsou-li samozřejmě dostupná)
 6. Klikněte na bílou šipku na modrém pozadí s nápisem Stáhnout
 7. Následuje samotné stahování, jehož průběh vidíte na ukazateli
 8. Po stažení máte možnost video přehrát, konvertovat na jiný formát a podobně

YouTube Downloader

I u druhého nejpopulárnějšího programu na stahování videí si dejte při instalaci pozor, jinak si do počítače nahrajete i spoustu nepříjemného softwaru, v čele s YTD Toolbar, který se usídlí ve všech vašich internetových prohlížečích.

 1. Nainstalujte a spusťte YouTube Downloader
 2. Zkopírujte URL adresu videa na Youtube do programu (po zkopírování se do programu sama načte, není potřeba ji vkládat)
 3. Vyberte si kvalitu videa, doporučujeme nechat na „Nejvyšší dostupná“
 4. Zvolte si složku, do které se bude video stahovat, výchozí je „C:\Users\Uživatelské jméno\Documents“
 5. Klikněte na červené tlačítko STÁHNOUT
 6. Zobrazí se průběh stahování
 7. Teprve po stažení videa ho můžete konvertovat do dalších formátů (přímá konverze je dostupná pouze pro placenou verzi programu)

Pro obsáhlejší návod s popisem mnohem vyššího počtu cest ke stažení oblíbených klipů navštivte článek o stahování videí z Youtube.

One thought on “Jak stáhnout video z Youtube

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *