Chcete vlastní blog? Jak si ho založit?

Blogování je činnost, která nám dává možnost své subjektivní pocity sdělit celému světu. Můžete psát o čem chcete a jak chcete. Mít svůj blog však dnes již není tak zajímavé, jako dříve.

Blogy vytlačily sociální sítě jako Facebook, kde své pocity sdělíte kamarádům jen v krátkých větách. Výhodou blogování je naopak procvičování slohových dovedností a mozku. Navíc si takto můžete získat zákazníky, klienty, nové přátele a když budete dobří, tak se tím můžete živit. Pustíme se do založení blogu?

Způsobů jak založit blog je opravdu hodně.  My vám nabídneme dva různé blogovací systémy. Jeden bude ryze český a druhý zahraniční. Kritériem byla především rychlost, s jakou blog založíte. Stačí tedy jednoduchá registrace a můžete se pustit do psaní prvních příspěvků.

Blog.cz

Tato česká služba je pověstná mnoha blogy náctiletých, které mají velmi nízkou úroveň. To ovšem neznamená, že se na tom nedá vytvořit seriózní blog. Podařilo se to už více lidem a stačí se krotit v obrázcích a pamatovat, že hlavní je především kvalitní obsah.

Založení blogu na Blog

Jediné co k založení blogu potřebujete je registrace, která zahrnuje pouze malý formulář na vyplnění. Zvážit musíte především jméno blogu, které bude zároveň adresa (např. itnavody.blog.cz). Všechny další věci uděláte později po přihlášení. Vybrat si budete moci vzhled, nastavíte titulek a poté se již můžete pustit do psaní.

Blogger.com

Google nabízí obravdu mnoho služeb, především těch internetových. Blogger je jednou z nich. Jedná se o jednoduchý blogovací systém, který je propojený s Google účtem. To přináší jisté výhody. především v budování sociálních vazeb na čtenáře vašeho blogu.

Založení blogu na Blogger

Registrace je snad ještě jednoduší, než tomu je u předchozí služby. Služba je samozřejmě lokalizovaná do češtiny, takže se všude vyznáte a v nastavení jsou jen základní a zásadní položky. Největší výhodou však bude, že si zde můžete pod jedním účtem založit a spravovat více blogů (osobní, pracovní apod.) a také že zde nemáte reklamu.

* * *

Tyto dva způsoby vám ušetří mnoha času, který byste jinak strávili složitým nastavováním vlastního blogovacího systému. Navíc vás nic nestojí a pokud zjistíte, že blogování zkrátka není nic pro vás, nic se neděje.

Pokud budete blogovat, přidejte si odkaz na nás na vaší stránku, děkujeme. Pomůžete tak vašim čtenářům ke zlepšení počítačových dovedností. Svým blogem se nám můžete pochlubit přes e-mail (mail@itnavody.cz) a my sem doplníme odkaz, aby jej viděli čtenáři.

3 thoughts on “Chcete vlastní blog? Jak si ho založit?

 1. Dobrý den,
  prosím Vás, pokud budete tak laskavi,a poradíte:
  jak se přidává článek s fotkama ve wordu do blogger, tak aby si zachoval formátování, čili vizuál.
  Fotky mi vždy zmizí!!!
  Děkuji Vám
  TF

 2. Ahoj chci se zeptat na spoustě blogů příklad itnavody.blog.cz. Existuje něco kde si mužů založit web a nebudu to tam mít ?? A bude tam jenom itnavody.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *