Jak si pořídit levný notebook?

Dříve notebooky patřily k opravdu drahým záležitostem. V dnešní době, kde dochází k neustálému vývoji moderních technologií již tomu tak není a mnohé kvalitní notebooky jsou dostupné za již velmi přijatelné ceny.

V současné době si můžete na trhu vybrat z velkého množství notebooků, jejichž výrobci lákají na různé vychytávky a předhánějí se. Nejlevnější notebooky startují zhruba od 6 tisíc korun. Za takovou částku lze pořídit pouze pár notebooků. Větší výběr se však pohybuje kolem 7 – 8 tisíc korun. V této cenové relaci si člověk může vybírat jak z klasických notebooků s běžnými rozměry, nebo i z menších strojů.

Výhody levných notebooků

  • nižší pořizovací cena
  • dlouhá výdrž baterie
  • zvládání běžných funkcí

Pro koho je vhodný levný notebook?

Jak je známo, levné notebooky vystačí pro běžnou činnost. Příliš nezáleží na tom, zda se jedná o repasované počítače nebo nové notebooky. To znamená, že vystačí těm, kteří běžně na počítači brouzdají na internetu, prohlížejí si fotografie a obrázky, přehrávají si videa či poslouchají hudbu.

Notebooky s vyšší cenovou hladinou

Pokud toužíte po opravdu kvalitním a výkonovým notebooku, pak jsou vhodné notebooky v cenové hladině kolem 15 tisíc korun. V této kategorii naleznete převážně nejprodávanější modely na trhu, které mají nejlepší poměr cena / výkon.

Podle čeho notebook vybírat?

Ještě před výběrem konkrétního notebooku by si každý měl zjistit co nejvíce informací a také si přečíst nějaké recenze. To Vám totiž nejenom usnadní výběr, ale budete mít základní přehled o tom, co od notebooku vyžadovat. Při výběru levnějšího notebooku se zaměřte na určitá specifika jako:

  • přítomnost operačního systému – v dnešní době je většina i těch nejlevnějších notebooků vybavena operačním systémem, pokud si však vyberete takový počítač, který je bez OS, pak počítejte s tím, že se Vám celkové náklady za notebook navýší
  • výkon počítače – co se týče výkonu, u levnějších notebooků je výkon většinou nízký, tedy nenáročný pro používání různých kancelářských aplikací, vyhledávání na internetu, prohlížení fotek, přehrávání videí atd., pokud potřebujete lepší výkon, budete se muset poohlédnout po nějakém dražším kousku
  • velikost obrazovky – vybírejte na základě Vašich požadavků, i u levnějších modelů si můžete vybrat od nejmenších netbooků až po klasické velké notebooky
  • zpracování notebooku – na celkové zpracování notebooku je také dobré při výběru pohlížet, berte však v potaz, že notebooky v nízké cenové kategorii jsou vyrobeny z levnějších materiálů a dílů oproti dražším strojům

Kromě nejzákladnějších požadavků se zaměřte i na drobnější detaily. Při výběru berte v potaz např. velikost pevného disku, počet USB portů, přítomnost HDMI konektoru atd.

Kde koupit levný notebook?

V dnešní době se nabízí mnoho možností na koupi levného notebooku. Jedním z nich je internet, kde jsou ceny za notebooky mnohem lepší než třeba v klasických obchodech. Levný notebook je možný pořídit v obchodech v různých akcích nebo jako repasované počítače. Ty pocházejí z velkých korporací, kde sloužily v kancelářích.

Ještě nižší ceny v budoucnu

Při neustále rozvíjejících se technologií a velké nabídce na trhu můžeme počítat s tím, že ceny za notebooky budou neustále klesat, zatímco jejich vlastnosti se budou neustále vylepšovat. Lze tedy říct, že velice výkonné počítače budou pro nás stále dostupnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *