Jak se rychleji pohybovat v internetovém prohlížeči?

Dnes vám ukážeme, jak se snadněji, elegantněji, ale hlavně rychleji pohybovat ve vašem internetovém prohlížeči. Jistě se často neradi proklikáváte masou internetových stránek. Otevíráte a zavíráte okna a záložky. Skáčete mezi otevřenými panely. Všechny činnosti si při prohlížení internetových stránek vyžadují mnoho unavujících pohybů, ale díky tomuto článku se dozvíte, jak si ušetřit ruku od zbytečného proklikávání se a pohybování myší.

Základem jsou klávesové zkratky, podobné pro většinu prohlížečů. Jedná se o jednoduché klávesové kombinace, které pro vás nebude těžké se občasným používáním naučit.

Zkratka Alt+Tab

Nejdříve vás seznámíme se zkratkou Ctrl+T. S tou kvapem otevřete novou prázdnou záložku pro další vyhledávání. Pro zavření použijeme zase kombinaci kláves Ctrl+W (zavře se aktuální záložka). Další šikovnou klávesovou zkratkou je Alt+Tab, pomocí které se můžete lehce pohybovat mezi otevřenými okny. Na stejném principu funguje i zkratka Ctrl+Tab, se kterou se jednodušše proskáčete mezi otevřenými panely.

Závěrem vám představíme kombinace kláves Ctrl+H. Použijete ji, pokud budete chtít otevřít historii prohlížeče.

Existuje ovšem mnoho zkratek. Všechny můžete najít přímo na oficiálních stránkách vámi používaného prohlížeče. My jsme vám ukázali ty základní a doufáme, že aspoň zčástí zpříjemní vaše dobrodružné cestování internetem.

Další klávesové zkratky pro Váš prohlížeč:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *