IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

Jak se rychleji pohybovat v internetovém prohlížeči?

Dnes vám ukážeme, jak se snadněji, elegantněji, ale hlavně rychleji pohybovat ve vašem internetovém prohlížeči. Jistě se často neradi proklikáváte masou internetových stránek. Otevíráte a zavíráte okna a záložky. Skáčete mezi otevřenými panely. Všechny činnosti si při prohlížení internetových stránek vyžadují mnoho unavujících pohybů, ale díky tomuto článku se dozvíte, jak si ušetřit ruku od zbytečného proklikávání se a pohybování myší.

Základem jsou klávesové zkratky, podobné pro většinu prohlížečů. Jedná se o jednoduché klávesové kombinace, které pro vás nebude těžké se občasným používáním naučit.

Zkratka Alt+Tab

Nejdříve vás seznámíme se zkratkou Ctrl+T. S tou kvapem otevřete novou prázdnou záložku pro další vyhledávání. Pro zavření použijeme zase kombinaci kláves Ctrl+W (zavře se aktuální záložka). Další šikovnou klávesovou zkratkou je Alt+Tab, pomocí které se můžete lehce pohybovat mezi otevřenými okny. Na stejném principu funguje i zkratka Ctrl+Tab, se kterou se jednodušše proskáčete mezi otevřenými panely.

Závěrem vám představíme kombinace kláves Ctrl+H. Použijete ji, pokud budete chtít otevřít historii prohlížeče.

Existuje ovšem mnoho zkratek. Všechny můžete najít přímo na oficiálních stránkách vámi používaného prohlížeče. My jsme vám ukázali ty základní a doufáme, že aspoň zčástí zpříjemní vaše dobrodružné cestování internetem.

Další klávesové zkratky pro Váš prohlížeč:


Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...

Jak na efektivní SE

Optimalizace pro vyhledávače už dnes není pro většinu lidí pohybujících ...