Jak najít tapetu ve správném rozlišení

Tapeta je nedílnou součástí plochy operačního systému. Většině z nás by se bez příjemné tapety pracovalo na počítače dost špatně. Proto existuje takové množství tapet, bohužel najít správnou tapetu není jen o tom, co na ní je.

Důležitou roli hraje i rozlišení monitoru. Pokud je tapeta v menším rozlišení, roztáhne se a pokud ve větším, bude neostrá. Pohled na takovou tapetu pak jistě nebude nejhezčí. Tomu však lze předejít. Ukažme si jak najít tapetu.

K hledání tapety využijeme nejspíše vyhledávač Google Obrázky. Abychom dostali co nejvíce tapet, budeme hledat pod anglickým výrazem “wallpapper”, k tomu lze přidat i konkrétní slovo dle výběru (anglicky samozřejmě). A stiskneme tlačítko Hledat obrázky.

Výsledků máme hned několik set milionů, takže vybírat bude jistě z čeho. Jenže každý obrázek má jiné rozlišení a pak by se nám mohlo stát, že se nepříjemně roztáhne apod. Je tedy nutné hledat přesně námi požadované rozlišení. Zjistíme si tedy, jaké máme rozlišení.

Vyhledávání tapet přes Google Obrázky

Například nové monitory mají běžně 1920 x 1080 px. Budeme tedy chtít pouze tapety v tomto rozlišení. Vybereme tedy vlevo Přesně… a do dvou políček zadáme rozlišení monitoru, nejdříve šířka, pak výška. Po stisknutí tlačítka Hledat se zobrazí pouze tapety v tomto rozlišení.

Takto lze najít tapety, které padnou přesně na váš monitor, případně lze hledat tapety pro mobilní telefony, tablety apod. Stačí jen vědět přesné rozlišení.

One thought on “Jak najít tapetu ve správném rozlišení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *