Jak nahrát video na Youtube.com?

Videa nás obklopují každý den a dalo by se říct, že i všude. Ať už jsou to videa na YouTube, Novinkách, Streamu nebo jinde. Pojďme se společně podívat, jak je vlastně lehké nahrát video na známý server YouTube.com.

Nejdříve se přihlásíme. Pokud účet nemáme, tak si ho založíme.

Ve formuláři si vyplníme vše, co registrace vyžaduje. Uvědomte si, že vytvořením účtu na YouTube, si automaticky zakládáte i účet na Googlu (na toto jste ještě upozorňováni hned na začátku stránky s vytvořením účtu), pokud již máte účet na Googlu, přihlaste se přes něj.

Po přihlášení klikneme na položku “Nahrát” (nachází se vpravo vedle vyhledávání). Zde se nás YouTube ptá, jakým způsobem chceme video nahrát. Máme na výběr ze dvou možností a to buď z PC nebo rovnou z webové kamery. My klikneme na „Vyberte soubory v počítači“. Vyskočí nám okno a zde si najdeme video, které chceme nahrát na YouTube. Pro nahrání více videí najednou budeme držet Ctrl a klikat na videa, která chceme nahrát.

TIP: Zkuste Youtube písničky!

Při nahrávání videa můžeme už zadat název videa, popis a Tagy. Tagy jsou vlastně zkratky pro vyhledávání. Když nahrajeme video, jak děláme bramborový salát a k němu kapra, tak do kolonky Tagy zadáme například: salát, brambory, kapr, vykosťování atd.

Dále zadáme kategorii, do které se video hodí. V našem případě by se hodila kategorie Jak na to a styl. Dále zde můžeme zadat, kdo může video vidět. Máme na výběr ze tří možností, první je Veřejné (video může kdokoli vyhledat a sledovat), druhá Neuvedeno (video může přehrát jen člověk, co k němu získá odkaz, třeba při odeslání na e-mail) a třetí možnost Soukromé (video můžete sledovat vy a vámi vybraní uživatelé YouTube).

Dále tu  máme licence, u našeho případu zůstane první možnost a to Standartní, protože jste video vytvořili vy. Druhá možnost je, když jste video někde stáhli.

YouTube nám také nabízí možnost video spravovat. Jde tam o střih, přidání titulků, když jste něco zapomněli, a podobně. Těmto způsobům úpravy na YouTube se budeme věnovat v dalším článku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *