IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

Hrajte snadno a rychle staré hry přes DOSBox

Emulátor starého DOSového prostředí s názvem DOSBox už deset let pomáhá moderním operačním systémům, respektive jejich uživatelům, ve spouštění starých her. V současné podobě jde o takřka univerzální nástroj, který je i velmi snadné používat. Lze se tak například zcela vyhnout příkazové řádce. Nabízíme jednoduchý návod, jak si DOSBox podmanit.

1. Stáhnutí a instalace DOSBoxu

Nejprve je potřeba stáhnout samotný emulátor DOSBox. Následná instalace je snadná. Rozhodně se nezbavujte zástupce na ploše, bude se vám hodit.

2. Stáhnutí hry

Vyberte si některou z desítek starých her, které byly uvolněny jako freeware. Je jich opravdu spousta a právě mezi nimi najdete i ty největší pecky herní historie, jako je Mario, Prehistorik 2, nebo český Vlak. Hry je zpravidla potřeba rozbalit a najít jejich spouštěcí soubor (.exe, nebo .bat).

3. Drag&Drop

Jednoduše spouštěcí soubor vybrané hry chyťte levým tlačítkem myši a přetáhněte ho na zástupce DOSBox na vaší ploše. Pokud zástupce na ploše nemáte, najděte si originální spouštěcí soubor v „C:\Program Files\DOSBox-0.74“. Po přetažení spouštěcího souboru hry na spouštěcí soubor DOSBoxu pusťte tlačítko myši a hra se automaticky a bez dalších nutných operací spustí. Jednodušeji už to opravdu nejde.

Komplexní návod

Pokud stojíte o komplexní návod i s obrázky, najdete ho ZDE. V něm objevíte i užitečné klávesové zkratky, díky kterým vám DOSBox típne screenshot, nebo rovnou nahraje video.


Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...

Jak na efektivní SE

Optimalizace pro vyhledávače už dnes není pro většinu lidí pohybujících ...