Hrajte snadno a rychle staré hry přes DOSBox

Emulátor starého DOSového prostředí s názvem DOSBox už deset let pomáhá moderním operačním systémům, respektive jejich uživatelům, ve spouštění starých her. V současné podobě jde o takřka univerzální nástroj, který je i velmi snadné používat. Lze se tak například zcela vyhnout příkazové řádce. Nabízíme jednoduchý návod, jak si DOSBox podmanit.

1. Stáhnutí a instalace DOSBoxu

Nejprve je potřeba stáhnout samotný emulátor DOSBox. Následná instalace je snadná. Rozhodně se nezbavujte zástupce na ploše, bude se vám hodit.

2. Stáhnutí hry

Vyberte si některou z desítek starých her, které byly uvolněny jako freeware. Je jich opravdu spousta a právě mezi nimi najdete i ty největší pecky herní historie, jako je Mario, Prehistorik 2, nebo český Vlak. Hry je zpravidla potřeba rozbalit a najít jejich spouštěcí soubor (.exe, nebo .bat).

3. Drag&Drop

Jednoduše spouštěcí soubor vybrané hry chyťte levým tlačítkem myši a přetáhněte ho na zástupce DOSBox na vaší ploše. Pokud zástupce na ploše nemáte, najděte si originální spouštěcí soubor v „C:\Program Files\DOSBox-0.74“. Po přetažení spouštěcího souboru hry na spouštěcí soubor DOSBoxu pusťte tlačítko myši a hra se automaticky a bez dalších nutných operací spustí. Jednodušeji už to opravdu nejde.

Komplexní návod

Pokud stojíte o komplexní návod i s obrázky, najdete ho ZDE. V něm objevíte i užitečné klávesové zkratky, díky kterým vám DOSBox típne screenshot, nebo rovnou nahraje video.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *