IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

Jak na automatické vypnutí počítače?

Pokud si přes noc necháváte na počítači puštěnou hudbu, nebo stahování většího objemu dat, tak jistě víte, jak nepříjemný je puštěný počítač v noci. Musíte tedy počkat, nebo tyto záležitosti nechat až na druhý den. To ovšem nemusí být výhodné.

Proto tu máme postup, jak lze naplánovat téměř cokoli na počítači, ale především nás bude zajímat zmíněné automatické vypínání počítače.

I tentokrát to bude opravdu snadné a není třeba se bát. Pokud se bojíte pokročilého nastavení systému, tak vás jistě potěší, že obsluhu tohoto programu by měl zvládnout opravdu každý a není to těžší než si nastavit budík.

Manažer napájení

Program, který se jmenuje Manažer napájení je dílem českého programátora a je tedy samozřejmě česky. Potěší však i svou velikostí, která nepřesahuje 1 MB. Bohužel i přesto, že je takto malý, tak kvůli pokročilým funkcím je třeba jej instalovat.

Okno tohoto programu je poměrně malé a je graficky zpracováno ve stylu Windows Aero, což naznačuje, že je kompatibilní pouze s posledními Windows 7. Pokud máte Windows XP a nižší, tak tento program je pro vás nepoužitelný.

Nápověda

Jak vidíte na obrázku, vše je názorné a položek, které je třeba vyplnit je jen nezbytné minimum. Pomocí ikon si vyberete akci, která má být provedena a to buď odpočítáváním, nebo v určitém čase. Je zde možnost aby byl počítač k vykonání probuzen, tedy pouze z režimu Spánek nebo Hibernace.

* * *

Odteď již můžete naplánovat cokoli na vašem počítači, nezapomínejte však, že některé programy (např. pro stahování, archivaci, střih) mají možnost vypnout počítač po skončení práce, není třeba tedy používat tento program pro všechny naplánované úkony.

3 komentáře zatím.

  1. josef vojacek napsal:

    casovac vypnuti PS

  2. josef vojacek napsal:

    nainstalovat casovac vypnuti


Hrajeme počítačov

Jsou lidé, kteří jsou nadšenci do hraní počítačových her a ...

Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...