3 rady pro správné použití zatravňovací dlažby

Zatravňovací dlažba je ideální řešení například pro příjezd do garáže, jako cestička na zahradu i na zpevnění svahů s mírným sklonem. Výraznou výhodou vegetační dlažby je optické zvětšení prostoru a případně snadné přemisťování. Výsledný přírodní vzhled zpevněné zatravněné plochy rozhodně stojí za to, a navíc je tato dlažba známá také nenáročnou pokládkou. Na co před položením zatravňovací dlažby nezapomenout?

Dobře promyšlený účel

Vegetační dlažbu lze jednoduše položit, je moderní a estetická. Přesto je v první řadě nutné dobře promyslet její účel. Častou a zpravidla správnou volbou je vydláždění příjezdové cesty do garáže. Dále se nabízí vytvoření různých cestiček na zahradě. Cestičky by měly být především účelné, dobře použitelné a jednoduché.

Drenážní dlažba pro odvodnění nadměrně vlhkých pozemků

zatravnovaci-dlazbaKromě propojení domku se zahradou a chodníku s garáží může být zatravňovací dlažba použita také jako ochrana před erozí půdy. Při zvolení drenážní dlažby totiž dochází k rychlejšímu odvodnění nadměrně vlhkých pozemků, a to díky tvarům a profilovaným spodním plochám dlažby.

Co udělat s mezerami mezi dlažebními kameny?

Mezi dlažebními kameny se nachází mezery a v dlažbě jsou otvory, které lze zasypat štěrkem i nechat zarůst travou. V tomto směru hodně záleží na vkusu a na individuálním rozhodnutí majitele. Cílem je estetické sladění s domem a zahradou, a proto je dobré se rozhodnout s ohledem na celkové ladění zahrady a okolí domu.

Výběr správných výrobků

Hlavním předpokladem pro účelnou a reprezentativní zatravňovací dlažbu je volba správných výrobků, kterých je v dnešní době na výběr mnoho. Typy dlažeb jsou k mání v různých barevných variacích i v různé kvalitě. S barvami by se to nemělo příliš přehánět a opět dbát na estetické přizpůsobení s ostatními prvky na zahradě. Mezi prověřené výrobce kvalitní dlažby patří česká společnost PRESBETON, která má více než 700 prodejních míst v České Republice i na Slovensku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *