IT Návody

Návody pro základní i pokročilou práci s počítačem!

3 rady pro správné použití zatravňovací dlažby

Zatravňovací dlažba je ideální řešení například pro příjezd do garáže, jako cestička na zahradu i na zpevnění svahů s mírným sklonem. Výraznou výhodou vegetační dlažby je optické zvětšení prostoru a případně snadné přemisťování. Výsledný přírodní vzhled zpevněné zatravněné plochy rozhodně stojí za to, a navíc je tato dlažba známá také nenáročnou pokládkou. Na co před položením zatravňovací dlažby nezapomenout?

Dobře promyšlený účel

Vegetační dlažbu lze jednoduše položit, je moderní a estetická. Přesto je v první řadě nutné dobře promyslet její účel. Častou a zpravidla správnou volbou je vydláždění příjezdové cesty do garáže. Dále se nabízí vytvoření různých cestiček na zahradě. Cestičky by měly být především účelné, dobře použitelné a jednoduché.

Drenážní dlažba pro odvodnění nadměrně vlhkých pozemků

zatravnovaci-dlazbaKromě propojení domku se zahradou a chodníku s garáží může být zatravňovací dlažba použita také jako ochrana před erozí půdy. Při zvolení drenážní dlažby totiž dochází k rychlejšímu odvodnění nadměrně vlhkých pozemků, a to díky tvarům a profilovaným spodním plochám dlažby.

Co udělat s mezerami mezi dlažebními kameny?

Mezi dlažebními kameny se nachází mezery a v dlažbě jsou otvory, které lze zasypat štěrkem i nechat zarůst travou. V tomto směru hodně záleží na vkusu a na individuálním rozhodnutí majitele. Cílem je estetické sladění s domem a zahradou, a proto je dobré se rozhodnout s ohledem na celkové ladění zahrady a okolí domu.

Výběr správných výrobků

Hlavním předpokladem pro účelnou a reprezentativní zatravňovací dlažbu je volba správných výrobků, kterých je v dnešní době na výběr mnoho. Typy dlažeb jsou k mání v různých barevných variacích i v různé kvalitě. S barvami by se to nemělo příliš přehánět a opět dbát na estetické přizpůsobení s ostatními prvky na zahradě. Mezi prověřené výrobce kvalitní dlažby patří česká společnost PRESBETON, která má více než 700 prodejních míst v České Republice i na Slovensku.


Jak stahovat hudbu z

Poslouchat hudbu na YouTube je skvělé, dokud sedíte u počítače. ...

Proč vybavit vozov

V dnešní době se stávají palubní kamery nezbytnost. Vyrazit můžete sice i ...

Jak si poradit s onl

V rámci online nakupování přes internet se dnes dá pořídit ...

Proč vám PPC rekla

Většina drobných podnikatelů podle průzkumů raději utrácí za PPC reklamu ...

Jak na efektivní SE

Optimalizace pro vyhledávače už dnes není pro většinu lidí pohybujících ...