3 kroky k softwaru, který vám usnadní podnikání

Zřejmě vám došlo, že bez vhodně zvoleného softwaru byznys nerozjedete. Nepropadejte panice a berte to z lepší stránky. Hledáte přece platformu, která vám ušetří spoustu času a práce. Následující 3 kroky vás dostanou ke správnému produktu.

1. Najděte problém

První fáze procesu výběru souvisí s otázkou, proč software potřebujete. Identifikuje oblast, kterou potřebujete řešit – například účetnictví, řízení vztahů se zákazníky, koordinaci projektů… Pokud nevíte, kde začít, uspořádejte brainstorming a rozeberte problematiku společně s ostatními členy týmu. Anebo se zeptejte lidí z vašeho oboru – možná byli nedávno v podobné situaci a poradí vám.

2. Definujte požadavky

S řešením vašeho problému vám pomohou desítky, možná stovky platforem. Ale to nestačí. Aplikace musí odpovídat specifickým potřebám vašeho podnikání. Položte si proto další otázku – jakým způsobem chcete software používat? Pro představu zvažte:

  • funkce, bez kterých se neobejdete,
  • počet uživatelských účtů,
  • jednoduchost ovládání,
  • potenciál růstu,
  • cena.

Jakmile získáte odpovědi, přirozeně vás napadnou další otázky.

3. Sestavte seznam vyhovujících a pusťte se do výběru

Dalším krokem je tvorba seznamu konkrétních softwarových řešení, která vyhovují vašim požadavkům. Zda je najdete manuálně (tzn. vygooglujete), nebo použijete online porovnávač, je na vás.

Spoustu času vám ušetří např. platforma Capterra.com. Nezávislý server umožňuje vyhledávání produktů na základě filtrů a následné porovnávání klíčových vlastností. V databázi nechybí ani české programy – například český CRM software eWay-CRM, jež patří k nejlépe hodnoceným ve své kategorii. Kromě řízení vztahů se zákazníky nabízí funkce, díky kterým ho lze používat i jako software pro řízení projektů.

A pak už si jen vybrat nejlepší variantu – třeba na základě objektivních recenzí skutečných uživatelů. Ideální volbou je software, který si můžete vyzkoušet zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *